مجله ديجيتال
نحوه کار باربری و اتوبار

شرکت های باربری چگونه کار می کنند


نحوه کار باربری و اتوبار


پروسه اسباب کشی از یک خانه به خانه دیگر شامل پرسنل  باربری قوی برای حمل اسباب ,  یک کامیون که بیرون از خانه شما پارک شده و رمپ آن روی زمین است و آماده بارگیری وسایل خانه شما می باشد و تمام درخواستهای شما که قبلا با شرکت باربری و اتوبار هماهنگ کرده اید است.تمام تصورات شما از یک اسباب کشی یا مقالاتی که در اینترنت خوانده اید یا حتی داستانهایی که شنیده اید تنها بخش کوچکی از پروسه می باشد.

باربری و اتوبار چه کار می کند؟

برای درک بهتر از نحوه کارکرد شرکتهای باربری و اتوبار شما باید بدانید که آنها چگونه اثاثیه شما را به سرعت و با ایمنی بالا از نقطه 1 به نقطه 2 حمل می کنند.کار سختی نیست تا متوجه شوید که باربری چگونه کار می کنند , آنها چندین روش برای اسباب کشی پیشنهاد می دهند و پس از انتخاب روش حمل اثاثیه شروع به حمل آنها می کنند و در اتمام کار هزینه را از صاحب خانه یا مستجر میگیرند.به نظر تمام این پروسه ساده است اما نحوه انجام کار بسیار شگفت آور خواهد بود.اگر شما با دقت بیشتری به پروسه انجام کار نگاه کنید متوجه سطح بالایی از حمل و نقل اثاثیه می شوید که شرکتهای باربری آن را برای شما به اجرا می گذارند.نقشه برداری خانه, هرینه تقریبی,  مشکلات احتمالی, رزرواسیون, چیدمان یک برنامه شلوغ, سابقه اینترنتی قوی و جلب رضایت مشتری اینها بخش کوچکی از کارهایی است که یک شرکت باربری انجام می دهد تا اثاثیه شما راحت و بدون دغدغه منتقل شود و رضایت شما را نیز به همراه داشته  باشد.

هزینه  اسباب کشی

همانطور که فکر می کردید , این بسته به شرکت دارد که چگونه هزینه ها را برای شما حساب کند.

 • چگونه شرکت باربری هزینه ها را حساب می کند؟ باربری های سطح بالا متخصص های نقشه برداری را به خانه شما می فرستند تا براوردی از کارها داشته باشند : 1) زمان تقریبی برای حمل اثاثیه 2)چالش بسته بندی اثاثیه 3)تمام مشکلات احتمالی برای روز اسباب کشی
 • اغلب شرکتها چقدر هزینه دریافت می کنند؟ باربری های مسافت دور بر 3 اصل هزینه ها را می سنجند: 1)زمان حمل اثاثیه 2) مسافت 3) تعداد درخواستهای اضافی شما. در مقابل شرکتهای باربری محلی هزینه ها را بر اساس زمان و نیروی انسانی حساب می کنند.
 • آیا شرکت به صورت مجانی هزینه باربری را اعلام می کند؟ البته , زمانی که نقشه برداری تمام می شود شرکتها با توجه به توفقاتی که با شما دارند هزینه نهایی را اعلام می کنند .
 • آیا می توان با شرکتهای باربری مذاکره کرد؟ حتما, هیچ هزینه ای قطعی نیست. به دنبال روشهای مختلف برای اسباب کشی با هزینه کمتر باشید و هنگام تماس با شرکتها از تخفیفهای فصلی یا پیشنهادهای خاص غافل نشوید.

سرویس های باربری حرفه ای

در نظر داشته باشید یک بازار بزرگ پر از مشتری و به آن مشکلات کم شدن مشتری در فصول خاص را اضافه کنید در اینجاست که می توان نسبت به پیشنهادها و کارایی شرکتها آنهاراز هم تفکیک کرد. ** باربری و اتوبار ظریف بار تمامی خدمات زیر را ارایه می دهد**

 • آیا شرکت باربری برای شما بسته بندی می کنند؟ حتما, بسته بندی سریع و ایمن یکی از هربه های موثر برای جلب رضایت مشتری است.اگر شما زمانی برای بسته بندی ندارید و یا وسایلی با ارزش دارید که نیاز به بسته بندی حرفه ای است پس شما فقط یک گزینه دارید.مسئولان بسته بندی حرفهای با تمام وسایل مورد نیاز در کمترین زمان در خانه شما خواهند بود.

 

 • آیا شرکتها وسایل خانه را از هم باز می کنند؟ اگر باید این کار را انجام دهند حتما خواهند کرد.بسیاری از دلایل وجود دارد که وسایل خانه شما نیاز به جدا شدن و دوباره سرهم شدن در خانه جدید می باشند: 1)بعضی از وسایل از درهای کوچک عبور نمی کنند.2)برخی از وسایل کریستالی برای جلوگیری از شکستن و صدمه دیدن باید به صورت جدا گانه بسته بندی شوند.در این هنگام باربرهای حرفه ای با ابزار مورد نیاز برای بسته بندی ایمن حاضر خواهند بود.
 • آیا شرکتها باربری اثاثیه شما را انبار می کنند؟ اغلب شرکت باربری معتبر پیشنهاد انبار کردن اثاثیه شما را تا زمانی که بتوانید انها را دریافت کنید ارائه می دهد. در نظر داشته باشید که این سرویس اضافه بسیار به شما برای در امان ماندن از مشکلات در هنگام جابه جایی کمک می کند. هنگامی که شما باید خانه را تخلیه کنید و هنوز به دنبال خانه هستید یا هنگامی که باید در اسرع وقت اسباب کشی کنید و جایی برای نگه داشتن اثاثیه ندارید.

شرکت باربری و اتوبار معتبر

در هنگام رقابت برای رضایت مشتری و جذب مشتری بیشتر تنها یک فرمول وجود دارد که به این شرکتها کمک می کند تا در زمره بهترینها قرار گیرند و آن ارائه بهترین سرویس با قیمت مناسب است.

به جای اینکه بدانیم این شرکتها چگونه کار می کنند بهتر است بدانیم آیا این کار ارزش انجام دادن را دارد؟متخصصین به شما پیشنهاد می کنند که خودتان پروسه اسباب کشی را انجام دهید اگر می خواهید از یک سمت خیابان به سمت دیگر نقل مکان کنید اما اگر راه شما دور است شما از انتخاب همکاری با یک شرکت باربری و اتوبار حرفه ای شما را نا امید نخواهد کرد .این مسئله برای شما بسیار اسانتر است   هنگامی که بدانید چگونه این شرکتها پروسه اسباب کشی را انجام می دهند . خوشبختانه, وقتی شما مراحل استخدام یک شرکت باربری معتبر و قابل اعتماد را به اتمام رساندید , به جای گشتن به دنبال راه هایی برای نجات یافتن برای مشکلات روز اسباب کشی شما فقط به این فکر می کنید که چه باید بکنید هنگامی که متخصصین این کار در حال انتقال اثاثیه شما به خانه جدید هستند.

منبع: ظریف بار

يکشنبه بیست و هشتم 11 1397
(2) نظر
برچسب ها :
انتخاب باربری مناسب

پیدا کردن باربری مناسب


انتخاب باربری مناسب


استفاده از خدمات باربری و اسباب کشی شرکت اتوبار و باربری برای اولین بار کمی استرس زا و مهیج است، به دو دلیل: اول اینکه شما نمی دانید چگونه بهترین باربری را انتخاب کنید. و دوم اینکه شما نمی دانید از شرکت اتوبار می بایست چه انتظاری داشته باشید.

و در نتیجه ممکن است نهایتا فکر کنید که نمی توانید شرکت باربری خوبی را پیدا کنید. و حتی بدتر از آن فکر کنید ممکن است از باربری استفاده کنید که سر شما را کلاه بگذارد.

اگر صد اسباب کشی دارید، اگر دارای وسایل گرتنقیمت هستید که نیاز به خدمات بسته بندی حرفه ای دارند ، اگر دوستانی ندارید که به شما کمک کنند تا اسباب کشی کنید، با باربری و اتوبار ظریف بار تماس بگیرید اما قبل از تماس مطالب زیر را بخوانید تا در انتخاب درست شرکت اتوبار و باربری نکاتی را یاد بگیرید.

 

بهترین باربری :  معتبر، قابل اطمینان، مقرون به صرفه

قبل از اینکه به شما اطلاعات بیشتری در رابطه با پیدا کردن شرکت باربری مناسب بدهیم، درمورد اینکه چه چیز هایی باعث می شود که یک شرکت باربری و اتوبار حرفه ای باشد و تفاوت های اصلی بین یک باربری خوب و بهترین باربری را بدانید.

بهترین شرکت باربری :

 • باربری حرفه ای دارای سال ها سابقه در زمینه حمل اثاثیه می باشد
 • داشتن سابقه درخشان در میان دیگر باربری ها چه در اینترنت و چه در شنیده ها
 • پیشنهادات قیمتی مناسبی دهد که شما قادر به پرداخت آن باشید
 • بتواند پیشنهاد کارشناس اسباب کشی دهد که قبل از حمل خانه و وسایل شما را ببیند و برای اسباب کشی شما برنامه ریزی کند.
 • پیشنهادات و سرویس ها متنوعی داشته باشد که بتواند تمام نیاز های شما را پوشش دهد، از جمله بسته بندی، چیدمان و انبار داری موقت اثاثیه منزل
 • اعلام قیمت باربری دقیق و ارایه فاکتور هزینه حمل اثاثیه
 • داشتن کارکنان و پرسنل آموزش دیده و با تجربه زمینه حمل بار ، بسته بندی اثاثیه و چیدمان

 

 

باربری ارزان و باربری مقرون به صرفه

 

چگونه شرکت باربری خوب را پیدا کنیم:8 مرحله

فقط یک سوال است که شما باید به سرعت به آن قبل از آماده شدن برای اسباب کشی پاسخ دهید:چگونه شرکت باربری را که تمام خدمات ذکر شده را انجام می دهد پیدا کنیم؟ پس, برای اسباب کشی راحت و بدون دغدغه ای 8 مرحله را بگذرانید سپس با استخدام یک شرکت باربری مناسب اثاثیه خود را به منزل جدید انتقال دهید.

مرحله1-از دوستان خود بپرسید.این مرحله ممکن است در زمان شما صرفه جویی کند و و از استرس ناشی از پیدا کردن شرکت باربری مناسب بکاهد.از اعضای خانواده, دوستان, همکاران و همسایه های خود که به تازگی اسباب کشی کرده اند سوال کنید .بهترین پیشنهادها همیشه از طرف کسانی است که به آنها اعتماد کامل دارید.

مرحله2-درخواست هزینه حدودی را بکنید.اگر کسی به شما شرکتی معرفی نکرد , حالا نوبت شماست که آنها را پیدا کنید. پس در اینترنت عبارت اسباب کشی را جستجو کنید تا برای شما لیستی از شرکتهای باربری که بر اساس نیازهای شما و در روز مشخص اسباب کشی شما را انجام می دهند در اختیار داشته باشید.

مرحله3-در مرحله بعدی از شرکت باربری برای هزینه های اسباب کشی با توجه به در خواست های شما از شرکت سوال کنید.هرگز بر سر قیمت  با ایمیل یا از طریق تماس تلفنی با شرکت مذاکره کنید مطمعا ترین حالت عقد قرار داد پس از بازبینی کامل شرایط از طرف شرکت در خانه شماست.

مرحله4-سوابق شرکت باربری را بخوانید.در بیشتر اوقات شما اطلاع چندانی از شرکت باربری که با شما تماس گرفته ندارید .پس با چند کلیک ساده به قسمت نظرات مشتریان بر روی وب سایت شرکت رفته و آنجا با خواندن نظرات از مناسب بودن این شرکت برای حمل و نقل اثاثیه خود مطمعا شوید.

مرحله5-لیست قیمتها را با هم مقایسه کنید.حالا زمان این است که شما لیست قیمتهای دریافتی را با هم مقایسه کنید.لیست قیمت ها بر تصمیم گیری شما اثر مستقیم دارد اما شما به پیشنهادهای شرکت و معتبر بودن آن را نیز در نظر داشته باشید.همچنین در به شرکتهایی که هزیته کمتری نسبت به عرف طلب می کنند نیز مشکوک باشید.

مرحله6-از شرکت باربری سوالهای سخت بپرسید.بعضی مواقع انتخاب یک شرکت برای استخدام بسیار سخت است مخصوصا هنگامی که چند گزینه مشابه به هم از لحاظ قیمت و خدمات در اختیار دارید.با آنها تماس بگبربد و هر مشکل احتمالی را که ممکن است هنگام اسباب کشی رخ دهد از آنها سوال کنید.جوابهای آنها در نهایت به شما کمک می کند تا انتخاب مناسب را انجام دهید.

مرحله7-از شرکت پیشنهاد ویژه بخواهید.هنوز مطمعنا از پیدا کردن شرکت باربری نیستید؟همان طور که گفتیم ((بهترین))در شرایط مختلف معانی مختلفی دارد.از نظر ما بهترین شرکت باربری شرکتی است که به شما پیشنهاد ویژه می دهد تا شما را به عنوان مشتری حفط کند.

مرحله8-به غریزه خود اعتماد کنید.قدرت غریزه خود را دست کم نگیرید.بعضی وقتها غریزه شما بهترین کمک برای شماست تا بهترین انتخاب را برای شما به ارمغان بیاورد .

 

باربری و اتوبار ظریف بار با بیش از 50 سال سابقه در زمینه اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل آماده خدمت رسانی به صورت شبانه روزی به شما هوطنان عزیز می باشد .

تماس با 1500 بدون نیاز به پیش شماره از سراسر ایران حتی با موبایل

منبع: ظریف بار

يکشنبه بیست و هشتم 11 1397
(2) نظر
برچسب ها :
کارتن رگال دار حمل لباس
يکشنبه بیست و هشتم 11 1397
(1) نظر
برچسب ها :
بهینه سازی مصرف سوخت: آئرودینامیک


اصول اولیه آئرودینامیک

در مسیرهای بزرگراه، آئرودینامیک ۵۰ درصد مصرف سوخت را به خود اختصاص می دهد. بنابراین ضروری است که کامیون طراحی مناسب و اصلاحاتی داشته باشد که نیروی مقاومت هوا را کاهش دهد.

شنبه بیست و هفتم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :
آنچه باتجربه های جاده آرزو دارند شما بدانید
 • بعد از پارک کردن حتما ماشین خود را چک کنید

کامیونداری
 • بصورت ۲۴/۷ از وضعیت ماشین خود آگاه باشید

کامیونداری
 • قبل از به جاده زدن حتما کامیون را به دقت بررسی کنید

کامیونداری
 • وقتی قصد دارید در یک قسمت پارک کنید، به مسیر لاستیک ماشین خود توجه کنید

کامیونداری
 • حواستان جمع جاده باشد

کامیونداری
 • برای برخورد نکردن با حیوانات، از مسیر منحرف نشوید

کامیونداری
شنبه بیست و هفتم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :
اهمیت خواب برای کامیونداران

خواب بهم ریخته و کم، ضررهای جبرانی ناپذیر به بدن انسان وارد می کند.

خواب کامیوندار

خواب یکی از مهم ترین مسائلی است که مستقیم با سلامتی و عملکرد انسان رابطه دارد. کمبود و بهم ریخته بودن خواب ضررهای جبرانی ناپذیر به بدن انسان وارد می کند. در ادامه به نکات مربوط به خواب و اهمیت آن  برای کامیونداران پرداخته ایم.

سلامتی

خواب کافی به اندازه تغذیه مناسب و ورزش اهمیت دارد. هنگام خواب بدن مشغول رفع خستگی روزانه و آماده کردن شما برای روز بعد است. بدون خواب کافی ممکن است اتفاقات زیر را تجربه کنید:

 • عکس العمل های کند، ذهن مغشوش و یا حس و حال بد
 • ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن، افزایش احتمال مبتلا شدن به بیماری ها، فشار خون بالا و دیابت
 • افزایش اشتها، خوردن بیش از اندازه، چاقی مفرط
خواب کامیوندار

ایمنی

رانندن  یک کامیون شغلی است که توجه و حواس زیادی می طلبد. عدم خواب کافی باعث می شود که بسختی بتوانید توجه تان را متمرکز کنید که در نهایت با رانندگی بی دقت و تصادفات جاده ای می انجامد.

به دلیل اینکه شغل ۲۴/۷ شما، شما را در مدتی طولانی در جاده نگه می دارد، مطمئنا کیفیت و میزان خواب شما مورد تاثیر قرار می گیرد. درست کردن یک روتین خواب مناسب و آرام بخش در محیط مناسب تاثیر بالایی در بهبود خواب شما دارد.

ساعات اصلی وقوع تصادفات کامیون

۰:۰۰ – ۲:۰۰
۴:۰۰ – ۶:۰۰
۱۴:۰۰ – ۱۶:۰۰
!!!
!!
!
در زمان های یاد شده نهایت احتیاط را داشته باشید.

محل خواب

خواب کامیوندار

یک محیط خواب مناسب، کیفیت خواب را بالا می برد. محل خواب ممکن است بسته به زمان کاری شما تغییر کند ولی شما می توانید با رعایت نکات زیر محیط کنونی خود چه در خانه، چه در جاده را بهتر کنید:

 • امنیت را در اولیت قرار دهید. در محیطی که ترکیبی از آرامش و امنیت باشد، پارک کنید.
 • تمام نورها را ببندید. تمام پرده های کامیون را بکشید و شیشه ها را ببنید. در صورت نیاز از چشم بند استفاده کنید.
 • مانع ورود هر گونه صدایی شوید. در صورت امکان از گوشگیر استفاده کنید. گوشی را خاموش کنید و فقط به مخاطبین خاص تان صدای زنگ اختصاص دهید تا موانع خوابتان کمتر شوند.
 • دمای کابین و یا اتاق خواب خود را خنک نگه دارید. معمولا دمای هوای مناسب برای هر فرد متفاوت است، لذا تلاش کنید توسط سیستم تهویه دمای مطلوب خود را هنگام خواب ایجاد کنید.
 • راحت باشید. ما انسان ها یک سوم زندگی را در تخت خواب می گذرانیم. بنابراین استفاده از تشت و بالشت راحت بشدت توصیه می شود. در صورتی که تشت و یا بالشت راحتی مطلوبی ندارند، حتما نسبت به تعویض آنها اقدام کنید و توجه داشته باشید که سلامت و راحتی خواب از مهم ترین نکات است.

آمادگی برای خواب بهتر

سعی کنید روزانه بین ۷ تا ۹ ساعت خواب داشته باشید؛ این مقدار برای اکثر افراد ضروری است. از احساس خواب آلودگی که در طول روز در بدنتان ایجاد می شود آگاهی داشته باشید. هنگام رانندگی تلاش کنید بسته به وقت خواب مورد نیاز بدنتان، توقف و استراحت خود را تنظیم کنید.

خوابیدن در زمان یکسان بصورت روزانه باعث افزایش کیفیت خواب شما می شود. همینطور خوابیدن منظم و کافی باعث میشود راحت تر و سریع به خواب بروید و در آینده خواب بهتری داشته باشید. خواب بهتر به سلامتی و هوشیاری بیشتری می انجامد.

بیاد داشته باشید که هرگونه تمرین و ورزش در طول روز که در ساعت خواب مداخله نداشته باشد، به کیفیت خواب بهتری می انجامد.

آیا دچار اختلال خوابی هستید؟

اختلال های مرتبط با خواب، مانند آپنه و بی خوابی بیشتر از آنکه تصور می کنید متداول هستند. در صورتی که پس از صرف ۷ تا ۹ ساعت خواب به علائم زیر دچار می شوید به دکتر رجوع کنید.

 • معمولا بیشتر از ۳۰ دقیقه زمان می برد تا به خواب بروید.
 • معمولا بطور مداوم در طول شب از خواب می پرید.
 • چرت های مداوم دارید.
 • اغلب احساس خواب آلودگی دارید، مخصوصا در زمان های نامناسب.

در صورتی که به اختلال خوابی دچار هستید، نگران نباشید، کافیست یک مراجعه ساده به دکتر داشته باشید تا با مداوا و تغییر ساده در زندگی خود بر این مشکل فائق آیید.

شنبه بیست و هفتم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :
افزایش ۵ درصدی کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای در نوروز ۹۷/ توقیف بیش از ۴۷ هزار خودرو و موتورسیکلت حادثه‌ساز


 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,تصادفات جاده‌ای

رییس پلیس راه راهور ناجا از افزایش ۵ درصدی کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای ‌در سر صحنه نسبت به سال گذشته خبر داد. 

سردار محمد حسین حمیدی در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین آمار کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای در نوروز ۹۷ گفت: تا این لحظه آمار فوت‌شدگان سر صحنه نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است، البته هنوز جمع‌بندی نهایی طرح نوروزی اعلام نشده است. فصل‌الخطاب ما در زمینه کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای در طرح نوروزی امسال آمار پزشکی قانونی است که هنوز اعلام نشده است.

 

وی با بیان اینکه آمار مجروحان جاده‌ای در طرح نوروزی امسال نیز افزایش داشته است، افزود: آمار دقیق مجروحان تصادفات نوروزی نیز در پایان امروز که پایان طرح نوروزی است، اعلام می‌شود. خوشبختانه نوروز امسال به جز دو مورد که یکی در محور گیلان و دیگری در محور خراسان رضوی بود، تصادف سنگین نداشتیم.

 

رییس پلیس راه راهور ناجا خاطرنشان کرد: علیرغم افزایش ۵ درصدی سفرهای ناوگان اتوبوسرانی بین‌شهری خوشبختانه تصادفات ناوگان اتوبوسرانی در طرح نوروزی امسال بیش از ۸۹ الی ۹۰ درصد کاهش داشت که رکورد بسیار خوبی محسوب می‌شود.

 

سردار حمیدی به افزایش بیش از ۱۳ درصدی کل ترددها در طرح نوروزی امسال اشاره کرد و افزود: بی‌شک افزایش تردد در سطح جاده‌ها طبیعی است که بروز حوادث را نیز افزایش دهد، اما در مجموع ۳ درصد از تخلفات رانندگان توسط دوربین‌ها رصد و ۲ درصد دیگر نیز توسط همکاران ما رصد شد و در مجموع ۹۵ درصد رانندگان قوانین را رعایت می‌کردند و رعایت قوانین باعث شد که افزایش ناگهانی تصادفات را با توجه به رشد تصادفات نداشته باشیم و تصادفات جاده‌ای در طرح نوروزی امسال شیب ملایمی داشته باشد.

 

وی در خصوص آمار خودروهایی که به دلیل تخلفات حادثه‌ساز متوقف شدند، گفت: بیش از ۴۷ هزار خودرو و موتورسیکلت به دلیل تخلفات حادثه‌ساز در طول سفرهای نوروزی توسط نیروهای پلیس راهور توقیف شدند که این آمار بسیار بالایی بود و نشان می‌دهد که تخلفات این گروه می‌توانست باعث بروز تصادفات شود که خوشبختانه با توقیف آنها این اتفاق نیفتاد. خودروهایی که توقیف شده نیز طبق روال قانونی بعد از پایان طرح به مالکان خودرو تحویل داده خواهد شد.

 

رییس پلیس راه راهور ناجا درباره نظارت بر تخلفات رانندگان تریلی‌ها و کامیون‌ها نیز تصریح کرد: قصد داریم سامانه سپهتن را که باعث ایجاد نظم در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری شد و اشرافیت ما را بر ناوگان اتوبوسرانی بیشتر کرد، برروی کامیون‌ها، تریلی‌ها و تانکرهای حمل سوخت هم نصب کنیم.

 

سردار حمیدی ادامه داد: قطعا نگاه‌های سنتی بدون استفاده از ابزارها و تکنولوژی نوین نمی‌تواند به ما در کنترل تخلفات کمک کند. حجم بالای ترددها در سطح جاده‌های کشور و تعداد بالای خودروی شخصی، اتوبوس، کامیون و تریلی دیگر با روش‌های سنتی قابل کنترل نیستند و طبیعی است که باید استفاده از این سامانه‌ها به صورت جدی‌تری در دستور کار پلیس راه قرار گیرد و تمام جاده‌های کشور در فواصل کوتاه مجهز به دوربین‌های کنترل سرعت شود.

 

وی افزود: همچنین سامانه‌های کنترلی برای انضباط ناوگان مسافربری و باربری استفاده شود. برنامه ما این است که هرچه سریعتر این اقدامات انجام شود تا علیرغم افزایش سفرهای بین‌شهری در کاهش تصادفات توفیقات زیادی در این حوزه نیز حاصل شود.

سه شنبه بیست و سوم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :
نحوه عملکرد کیسه خواب فضایی چگونه است؟


 اخبار علمی ,خبرهای علمی,کیسه خواب فضایی

در فضا رسیدن به وضعیتی مناسب برای خوابیدن، کار ساده‌ای نیست. عدم وجود نیروی جاذبه باعث می‌شود که تختخواب سفت و خشک نباشد و در نتیجه عضلات بدن نتواند به صورت راحت و افتاده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، نبود این نیرو همچنین باعث می‌شود وقتی چشم‌ها بسته شد، محل خوابیدن فرد، مشخص نباشد. بدن در این حالت، در هوا، به شکل شناور و یا معلق قرار می‌گیرد و هر آن ممکن است به طور ناخودآگاه و ناخواسته با در و دیوار سفینه برخورد کند. فرد در روی زمین می‌تواند بدن و یا هر یک از اعضا بدن خود را در خواب به راحتی حرکت دهد و هر زمان که روکش‌ها(لحاف، پتو یا هر چیز دیگری که در موقع خواب روی بدن قرار گیرد) کنار رود، کمبود آن حس می‌شود. استفاده از فشار ملایم در طول بدن، حالت آرام بخشی را در خواب به وجود می‌آورد. این حالت بدن در فضا، اهمیت خاصی دارد. فضانوردان اغلب خود را به در و دیوار می‌بندند، یا اینکه در گوشه‌ای چمباتمه می‌زنند، تا حالت آرام بخشی را برای خود به وجود آورند.

 

لزوم ایجاد شرایطی نظیر زمین، برای خواب فضانوردان، در سال 1983 راه را برای طراحی و ساخت اولین کیسه خواب فضایی گشود. فکر اصلی در ساخت کیسه خواب، بر این پایه بود که کیسه بتواند فشار فنر مانندی را در طول بدن و اعضا آن، با توجه به تنگی جا و ایمنی، در مدار زمین به وجود آورد. اولین طرح‌ها بر مبنای ساخت تشک‌های بادی بود.

 

اصول طرحی که از مباحث اولیه در ساخت این وسیله به دست آمد، نشان می‌داد که باید کیسه از دو لایه پارچه‌ای با استفاده از یک سامانه داخلی ساخته شود؛ لایه‌ای مانند تیوپ لاستیک که بتواند حالت فشار را به وجود آورد. لایه‌ها باید به اندازه‌ای باشند که فضانورد بتواند راحت به درون آن برود و یا از آن خارج شود. از آن گذشته این لایه‌ها باید بتوانند فشار واکنشی متناسب با تغییرات وضعیت بدن را به وجود آورند. نمونه‌ای از این طرح که پیش‌بینی می‌شد بتواند با توجه به اندازه‌ها و شکل آن، فشار مناسب را در داخل کیسه به وجود آورد، در 28 اکتبر سال 1984 روی کاغذ آمد. بعد از آماده شدن نقشه، نمونه ساخته شد و برش پارچه‌ها و دوخت آن نیز انجام گرفت. در این نمونه از نوعی لاستیک به عنوان عامل ایجاد کننده فشار، استفاده شد. نتیجه نهایی کاملاً مایوس کننده بود و یکی از دلایل این شکست، انعطاف پذیری بیش از حد لاستیک بود، اما کار ادامه یافت.

 

برای رسیدن به نتیجه مثبت از مراکز تحقیقاتی نساجی و تولیدکنندگان این رشته، تقاضای کمک شد. آنها که قبلاً موفق شده بودند مواد نساجی مورد نیاز «آزمایشگاه فضایی اسکای لب» را بسازند، این بار نیز ظرف مدت کوتاهی، موفق شدند نمونه‌ای از طرح سفارش داده شده را بسازند. این اقدام آنها در موفقیت نهایی طرح، اثر بسزایی داشت. مشکلات کار با مواد چندبعدی و قابل انعطاف، برای بیشتر دست اندرکاران طرح، جدید و ناآشنا بود، زیرا مهندسان فضایی بیشتر با مواد سبک وزن مانند آلومینیوم، فیبرهای کربنی و... کار می‌کنند.

 

کیسه خواب و طرح آن، چندین بار مورد اصلاح قرار گرفت تا به شکل نهایی در آمد. از روزی که اولین طرح روی کاغذ کشیده شد، تا روزی که طرح نهایی و قابل قبول آماده گردید، شش ماه طول کشید. یکی از عمده‌ترین مشکلات، انتخاب قطعات و مواد مناسب بود. از همان ابتدا نوعی پارچه جهت روکش انتخاب گردید که توانایی تبادل هوا را داشت و ضمناً غیرقابل اشتعال بود. انتخاب دریچه‌ها و لوله هوا نیز مشکل می‌نمود. بعد از جستجو و آزمایش‌های بسیار، لوله پلاستیکی آتش نشانی با قطر 9 سانتی‌متر، به علت سختی، قدرت و سهولت در تولید و ایجاد فشار مناسب، به عنوان لوله تامین کننده هوای داخل کیسه، انتخاب شد. یکی دیگر از مشکلات، یافتن چسب قابل انعطافی بود که در طول ماموریت و با توجه به باد شدن و خالی شدن کیسه دوام آورده، از هم باز نشود. انتخاب دریچه‌های ورودی و خروجی هوا نیز دشوار به نظر می‌رسید.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,کیسه خواب فضایی

 

سخت افزارهایی که معمولاً در رشته فضانوردی مورد استفاده قرار می گیرند سنگین و پیچیده‌اند، به همین جهت طراحان کیسه خواب، به سراغ قطعات مورد مصرف در رشته پزشکی و آزمایشگاه‌های شیمی رفتند و معلوم شد دریچه هایی که در دستگاه اندازه‌گیری فشار خون به کار می‌روند، از لحاظ جرم و وزن بسیار مناسبند و گذشته از برخورداری از ویژگی‌های فنی، قیمت آنها نیز مناسب است.

 

این دریچه‌ها با استفاده از یک ساچمه لاستیکی، به فضانوردان این امکان را می‌دهد که با تنظیم فشارهای مختلف، بهترین حالت را انتخاب کنند. تنها مشکلی که در راه استفاده از این دریچه‌ها وجود داشت، تنظیم میزان عبور جریان هوا و به دست آوردن زمان مناسبی برای پر و خالی شدن آن بود. این مشکل نیز با استفاده از یک فنر که با برق کار می‌کرد، حل شد. نمونه نهایی را در مه 1985 آزمایش کردند. این کیسه خواب با همه ملحقات آن از قبیل پمپ‌ها، بندها و محفظه مخصوص سر، وزنی برابر با دو کیلوگرم پیدا کرد. این کیسه خواب بدیع و جالب فضایی در 10 فوریه 1987 با درخواست اسا به نام طراحان آن به ثبت رسید. امتیاز به ثبت رسیده، شامل طیف وسیعی از انواع کیسه خواب «با فشار برگردان» و «نیروی جاذبه صفر» است.

 

آزمایش کیسه خواب در فضا

کیسه خواب فضانوردان محصول اسا در دو ماموریت فضایی مورد آزمایش قرار گرفت: ماموریت آزمایشگاه فضایی آلمان به نام «دی-1» از 30 اکتبر تا 6 نوامبر سال 1985 و ماموریت ایستگاه میر شوروی از 22 ژوئیه تا 29 دسامبر 1987. ووب اوکلز یکی از دانشمندان فضانورد عضو گروه خدمه دی-1 یکی از کیسه خواب‌ها را به عنوان وسیله شخصی همراه خود به فضا برد و آن را در یکی از کمدهای فوقانی آزمایشگاه فضایی جای داد. (فضانوردان مجاز بودند در وقت‌های اضافی خود آزمایش های دلخواهی را انجام دهند) اگر چه کیسه خواب به عنوان یک تجربه شخصی به فضا برده شد، اما همین کیسه خواب در طول ماموریت دی-1 که فضانوردان گرفتار مشکل کمبود جای خواب شده بودند، به کمک آنها آمد.

 

در سفینه برای گروه هشت نفره، فقط چهار محل خواب بود. شش نفر از اعضای گروه در دو تیم سه نفره و در نوبت‌های دوازده ساعته کار می‌کردند و سومین دانشمند فضانورد در یک نوبت چرخشی کار می‌کرد. از آنجا که یکی از محل های خواب بطور دائمی برای فرمانده شاتل در نظر گرفته می‌شود، سه فضانورد دانشمند مجبور بودند یک محل خواب را بین خود تقسیم کنند. در این جا بود که کیسه خواب اسا، محل خواب اضافی را در طول پرواز فراهم ساخت.

 

ووب اوکلز در گزارش‌های پرواز دی-1 چنین می‌نویسد: «بعد از پایان یک روز طولانی و پر کار، تصمیم به استراحت گرفتم. در عین حال باید محل کار خود را برای جلوگیری از تداخل با نوبت بعدی، ترک می‌کردم. کیسه خواب را برداشتم و در جستجوی محلی برای خواب بر آمدم. اطاقک مخصوص ورود به بخش باربری، محل تاریک و نسبتاً ساکتی است. باد کردن کیسه خواب کار ساده‌ای بود. بعد از باد کردن، آن را به دیوار جلویی بستم و سرم را نزدیک دریچه بالایی قرار دادم و شش ساعت به راحتی خوابیدم. کیسه بسیار عالی بود و می‌توانستم به راحتی درون آن حرکت کنم. سرم را روی لوله لاستیکی گذاشتم، درست مثل اینکه بالشی زیر سر گذاشته باشم.  قبل از شروع پرواز من و «راینهارد فورد» موافقت کرده بودیم که به طور نوبتی کیسه و تختخواب را با هم عوض کنیم اما من در سومین شب، فقط یک بار از محل خواب سفینه استفاده کردم.«

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,کیسه خواب فضایی

 

دیگر فضانوردان نیز آن را آزمایش کردند. نتیجه بسیار موفقیت آمیز بود. براساس تجربیات فضانوردان، چند پیشنهاد اصلاحی مطرح شد، مانند: سوراخ تهویه بالای لوله هوایی و یک بند که هر دو لوله هوا را برای ایجاد فشار، در زیر به هم وصل کند.

 

کیسه خواب فضایی بعداً به یک هیئت روسی نیز نشان داده شد.  در این هیئت «الکساندر الکساندروف» فضانورد شوروی نیز حضور داشت و علاقه خاصی نسبت به کیسه خواب ابراز کرد. متعاقباً یک نمونه از کیسه خواب به مسکو فرستاده شد. بعدها قرار شد کیسه خواب در ایستگاه فضایی میر مورد استفاده و آزمایش قرار بگیرد.

 

الکساندروف، در طول اقامت خود در ایستگاه میر، 12 ژوئیه تا 29 دسامبر 1986 کیسه خواب را مورد آزمایش قرار داد. نتیجه مثبت بود. طی این آزمایش مشخص شد که روکش سفت کیسه خواب گرمای بدن را به خوبی حفظ می‌کند و انسان احساس می‌کند در خانه خودش خوابیده است و در مجموع به اثبات رسیدن کیسه خواب می‌تواند در ایستگاه‌های فضایی مورد استفاده قرار گیرد.

 

آزمایش‌هایی که روی کیسه خواب اسا به عمل آمد و نتایجی که در طول ماموریت‌های میر و دی-1 به دست آمد، بسیار امیدوار کننده بود و به روشنی نشان داد که با تکمیل آن می‌توان در ماموریت‌های فضایی یک کیسه خواب بسیار مناسب همراه داشت. 

منبع: بیتوته

سه شنبه بیست و سوم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :
آشنایی با انواع بیمه ها در ایران

انواع بیمه ها را در ایران بهتر بشناسید

قرار است چنان تضمینی برای آینده به تان بدهند که هی زیر لب با خودتان زمزمه کنید «همه چی آرومه، من چقدر خوشبختم» به خاطر همین هم به تمام زوایای پیدا و پنهان زندگی تان فکر کرده اند و برای آن نقشه کشیده اند. ظاهر قضیه هم خیلی ساده است.

 

شما هر ماه مبلغ نسبتا کمی را به شرکت های بیمه می پردازید و در عوض آنها قول می دهند در روزهای سخت آینده کنارتان باشند و دستتان را بگیرند. اما اینکه دقیقا در کدام یکی از روزهای سخت کنارتان می مانند و چه جوری دستتان را می گیرند، بستگی به انتخاب خودتان، انصاف شرکت بیمه و تعداد صفرهای حساب بانکی تان دارد.

 

آشنایی با بیمه ها, بیمه های درون ایران

نوع بیمه ها و خدمات آن ها متفاوت است

 

بیمه مسافرتی

حادثه ایران و غیرایران سرش نمی شود. خدای نکرده، چند روز برای هواخوری ترک وطن می کنید اما آنجا مریض می شوید یا مثلا یک دندان درد شدید خواب را برایتان حرام می کند. اصلا شاید کیف شما چشم یک دزد خارجی را گرفت و او هم در کمال نامردی زد دار و ندارتان را برد. ممکن است تصادف کنید و کارتان به دادگاه بیفتد. شاید هم موقع برگشت، هواپیما چند ساعتی تاخیر داشته باشد و شما مجبور شوید یک وعده غذایی دیگر را آنجا بخورید یا یک شب اضافه تر در هتل بمانید. اینها همه اتفاقاتی است که خیلی دور از ذهن نیست و می تواند سفری که با هزار خون دل پولش را جمع کرده اید زهرمارتان کند. 

 

به خاطر جلوگیری از پدیده زهرمار شدن خوشی و زایل شدن شادی در سفر، بیمه های مسافرتی به وجود آمدند. خوبی این بیمه ها این است که علاوه بر بقیه پوشش ها، در بخش درمان هم بسیار فعال هستند و حتی فکر انتقال به کشور یا فوت او در دیار غربت را هم کرده اند. موقع خرید این بیمه نامه می توانید مشخصات اعضای خانواده تان را هم بدهید تا زمان وقوع حادثه، بیمه بیشتر به کمکتان بیاید. مثلا در صورتی که بیشتر از چند روز در بیمارستان بستری شوید، بیمه هزینه رفت و برگشت و اقامت یکی از اعضای خانواده تان را برای رسیدگی به شما تقبل می کند.

 

شناخت بیمه ها در ایران,انواع بیمه ها

بیمه مسافرتی علاوه بر پوشش ها، در بخش درمان هم بسیار فعال هستند

 

نکته: فهرست موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی زیادتر از این حرف هاست اما نکته مهم این است که در هر کدام از این موارد سقف مبلغ پرداختی بیمه بسته به اینکه شما به کدام کشور سفر می کنید متفاوت است. مثلا اگر 25 ساله باشید برای یک سفر 15 روزه به ترکیه با مبلغی حدود 50 هزار تومان می توانید خودتان را بیمه کنید. 

 

بعد در طول سفر اگر بیمار و بستری شوید، بیمه تا سقف 10 هزار یورو به شما خسارت می پردازد. این اعداد با کمی بالا و پایین برای اکثر بیمه ها صادق است اما برای اینکه مظنه دستتان بیاید، به سایت های بیمه سر بزنید و به شکل آنلاین حق بیمه شرکت ها را با هم مقایسه کنید.

 

بیمه تکمیلی

بیمه های پایه درمانی مثل تامین اجتماعی و خدمات درمانی بیشتر به درد سرماخوردگی می خورند و پوشش هایشان با این وضعیت و هزینه های درمانی جامعه شوخی به نظر می رسد. بنابراین وجود یک بیمه تکمیل درمان در کنار بیمه های پایه کاملا ضروری است. بیمه تکمیلی پوشش هایی برای بستری، جراحی، شیمی درمانی، رایمان، سونو و ماموگرافی، دندانپزشکی، عینک، سمعک و... را دارند. این بیمه ها معمولا به صورت گروهی و از طرف محل کار انتخاب می شوند. بنابراین شرکت بیمه ای که با آن طرف قرارداد هستید و پوشش هایی که برایتان انتخاب می شود، بستگی به کارفرمایتان دارد. 

 

خیلی از ما بیخ بر از همه جا برای خودمان خوشحالیم که بیمه تکمیلی داریم، اما بعد از اینکه درچاه ویل هزینه های بیمارستانی افتادیم، تازه می فهمیم کارفرمای محترم حداقل پوشش را انتخاب کرده. برای اینکه این شرایط برای شما پیش نیاید در اولین فرصت به اداره بیمه مراجع کنید و با پرداخت حق بیمه بیشتر در حد توانتان حداکثر پوشش ها را انتخاب کنید. اگر هم دنبال بیمه انفرادی هستید، باید هزینه بیشتری نسبت به حالت گروهی بپردازید. ضمن اینکه تعداد محدودی از شرکت ها این خدمات را ارائه می دهند.

 

درباره شرکت های بیمه, کاربرد بیمه آتش سوزی

وجود یک بیمه تکمیل درمان در کنار بیمه های پایه کاملا ضروری است

 

نکته: جدیدا بعضی شرکت ها بیمه ای راه انداخته اند که مخصوص جبران هزینه های سرطان است. شرایطش هم به این صورت است که تمام افراد زیر 60 سال که سرطان نداشته باشند، می توانند خودشان را تحت پوشش این بیمه قرار بدهند و با توجه به سنشان یک بار برای همیشه حق بیمه بپردازند. این حق بیمه برای یک جوان 23 ساله 643 هزار تومان است و حداکثر باید طی 5 سال توسیه شود. 

 

خدماتی هم که ارائه می دهند بعد از یک سال از شروع بیمه قابل استفاده است و حداکثر مبلغش 150 میلیون تومان است. شبیه همین بیمه نامه برای درمان نازایی و ناباروری هم هست که تمام افراد مجرد و زوجینی که کمتر از چهار ماه از تاریخ رسمی ازدواج اولشان گذشته باشد، می توانند از آن استفاده کنند.

 

بیمه آتش سوزی

از اسمش معلوم است که چه کاری انجام می دهد. با داشتن این بیمه نامه می توانید واحد مسکونی، صنعتی یا تجاری خودتان را در برابر حوادثی مثل حریق انفجار و صاعقه بیمه کنید. بیمه نامه عمومی آتش سوزی معمولا همه چیز به جز انسان را در بر می گیرد؛ تا حدی که حتی گوسفند و دام هم تحت پوشش این بیمه هستند اما آدمیزاد نه. البته طرح هایی هم وجوددارد که حواسش به انسان بوده. به جز حوادثی که گفته شد و در دسته خطرات تبعی می گویند و شامل مواردی مثل سرقت اموال، زلزله، سیل، ترکیدگی لوله آب، سقوط هواپیما، ضایعات ناشی از برف و باران و... می شوند.

 

آشنایی با بیمه اتومبیل,بیمه های موجود در ایران

بیمه نامه عمومی آتش سوزی معمولا همه چیز به جز انسان را در بر می گیرد

 

اگر شرایط ساختمانتان به گونه ای است که خطرات تبعی را احساس می کنید، مثال خانه تان نزدیک فرودگاه است، روی گسل بنا شده یا به خاطر ویلای بودن خوراک دزدهاست بهتر است پوشش مورد نظر را هم ضمیمه کنید.

 

نکته: بیمه ای ها کلاه سرشان نمی رود پس به خاطر پرداختن حق بیمه کمتر ارزش مالتان را پایین نیاورید. چون بعدا اگر حادثه اتفاق بیفتد، شرکت بیمه فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده نسبت به ارزش واقعی مال خسارت می پردازد. برای مثال ارزش واقعی مال شما یک میلیون تومان است اما شما آن را 400 هزار تومان بیمه می کنید. حالا در صورتی که خسارت ببینید، شرکت بیمه بین این دو عدد تناسب می بندد. هرچقدر که شما ضرر کنید، شرکت فقط 40 درصد آن را پرداخت می کند.

 

بیمه حوادث

این بیمه هایی که مدرسه برایمان زحمتش را می کشید و ما هیچ وقت نمی فهمیدیم دقیقا به چه کاری می آید، همین بیمه حوادث بود که وظیفه داشت دانش آموز را در برابر خطراتی که او را تهدید می کند، بیمه کند. علاوه بر این بیمه که اسمش حوادث تحصیلی است، بیمه های دیگری هم مثل حوادث ورزشی، توریستی و مسافرتی، کار و حره ای و 24 ساعته هم وجود دارد. در واقع با داشتن این بیمه نامه می توانید خودتان را در برابر هر چیزی که بتواند به شما صدمه بزند، هزینه درمانی بتراشد و یا نهایتا بکشد، بیمه کنید. 

 

بیمه های درون ایران, شناخت انواع بیمه

بیمه حوادث دانش آموز را در برابر خطراتی که او را تهدید می کند، بیمه می کند

 

خوبی این بیمه نامه ها این است که لازم نیست حتما قرارداد یک ساله ببندید بلکه بسته به کاری که انجام می دهید می توانید چند روزی را تحت پوشش این بیمه باشید. بیمه حوادث را می توانید انفرادی یا گروهی (بالای 10 نفر) تهیه کنید و خسارت خطراتی مثل غرق شدن، مسمومیت، گزیدگی، کزاز، تاثیر گاز بخار یا مواد خورنده مثل اسید، برق گرفتگی ... را به گردن شرکت بیمه بیندازید. همچنین با پرداخت حق بیمه اضافی می توانید خسارت ناشی از جنگ، زلزله، ورزش های رزمی و... را هم به موارد بالا اضافه کنید.

 

نکته: اگر قصد تهیه بیمه حوادث را دارید، خانواده تان را از قلم نیندازید و به جای طرح انفرادی که هزینه بیشتری هم دارد، از بیمه حوادث خانواده استفاده کنید. با استفاده از این طرح می توانید خودتان، همسر و فرزندان، پدر و مادر خود و همسرتان را در تمام ساعات شبانه روز بیمه کنید.

 

بیمه اتومبیل

اگر خدا خواست و ماشین دار شدید، باید قبل از هرکاری دو نوع بیمه نامه برای ماشینتان تهیه کنید. اولی بیمه بدنه اتومبیل است که به وسیله آن ماشینتان را در برابر حوادثی که اتفاق می فاتد بیمه می کنید. این حوادث می تواند آتش سوزی، سرقت کلی اتومبیل و انواع تصادفات مثل برخورد با اجسام ثابت و متحرک و واژگونی و سقوط اتومبیل باشد. بیمه بدنه معمولا یک پوشش تکمیلی هم دارد که ماشین را در برابر بقیه اتفاقات بیمه می کند. مثل سرقت لوازم صوتی و رینگ و آینه بغل، خط افتادن یا اسید ریختن روی بدنه ماشین، خسارت ناشی از آتشفشان و سیل و... 

 

انواع بیمه ها,آشنایی با بیمه ها

قبل از هرکاری دو نوع بیمه نامه برای ماشینتان تهیه کنید

 

نوع دوم بیمه که اجباری هم هست بیمه شخص ثالث نام دارد. با داشتن این بیمه نامه اگر تصادف کنید و مقصر شناخته شوید، می توانید طرف مقابلتان را به اداره بیمه حواله دهید تا با استفاده از بیمه شخص ثالث شما خسارتش را بگیرد. منظور از شخص ثالث هم همه کسانی هستند که به نوعی در این تصادف زیان مالی یا جانی دیده اند، به جز خود شما. البته این روزها خیلی از شرکت ها، بیمه حوادث راننده را هم ضمیمه بیمه شخص ثالث می کنند. با این کار راننده خاطی هم می تواند از شرکت بیمه خسارت بگیرد.

 

نکته: سعی کنید برای خسارت های خیلی جزئی سراغ بیمه بدنه نروید، چون در خیلی از موارد پولی دستتان را نمی گیرد، اگر هم بگیرد به سوزاندن کوپن بیمه نمی ارزد. فقط با این کار تخفیف هایی را در سال های آینده از دست می دهید که ارزشش بیشتر از اینهاست.

 

معمولا شرکت های بیمه برای تمدید بیمه نامه هایی که خسارتی نداشته اند، تخفیف های خوبی می دهند. این تخفیف ها با تعداد سال هایی که خرج روی دستشان نگذاشته اید، نسبت مستقیم دارد؛ مثلا یک شرکت بیمه برای تمدید بیمه بدنه در صورت یکسال عدم خسارت 25 درصد تخفیف می دهد. با همین شرایط بعد از سال چهارم به 60 درصد می رسد.

 

کارگزاری رسمی بیمه چه کاری انجام می دهد؟

بر سر دوراهی

طبق آمار سایت مرکزی بیشترا زا 20 تا شرکت بیمه ای در کشور فعالیت می کنند. حالا حساب کنید با این وضع قصد داشته باشید از میان انبوه اسم ها، یکی را که بیشتر به دردتان می خورد پیدا کنید. اگر بخواهید خودتان شخصا وارد میدان شوید، باید رسما چندروزی از کار و زندگیتان بزنید.

 

این را هم باید اضافه کنید که هرکدام از شرکت ها مدعی ارائه بهترین خدمات هستند و با استفاده از ناآگاهی شما سعی می کنند به تان تلفن کنند که دیگر مورد به این اکازیونی گیرتان نمی آید. در این صورت احتمال سرسام گرفتن و گیج شدن بین این همه حق انتخابی که دارید خیلی زیاد است. این وسط جاهای هستند به اسم کارگزاری رسمی بیمه که شما را از این چندراهی که در آن گیر کرده اید نجات می دهند. 

 

این کارگزاری ها رابطی بین شرکت های بیمه و مشتریان هستند و کارشان به نوعی مشاوره دادن به مردم است؛ یعنی شما می روید به سراغ یکی از این کارگزاری ها و مشخصات بیمه ای را که می خواهید می گویید. کارگزار هم با توجه به توقعتان و هزینه ای که می توانید به عنوان حق بیمه بپردازید، می گردد و مناسب ترین بیمه را برای شما پیدا می کند. نکته مثبت قضیه این است که این مشاوره رایگان است و لازم نیست برای آن هزینه ای بپردازید. نگران ضرر کردن کارگزار هم نباشید؛ چرا که بعدا کارمزدش را از شرکت های بیمه می گیرد.

 

به جز اینها چه نوع بیمه های دیگری وجود دارد؟

دیگه چی داری؟

 

نکته هایی برای انتخاب بیمه, درباره شرکت های بیمه

بیمه مسئولیت موارد زیادی را در بر می گیرد

 

- بیمه مسئولیت: اگر مسئولیت کاری را بر عهده دارید و به خاطر آن با افراد دیگر در تعامل هستید، می توانید سراغ این بیمه بروید و با استفاده از آن اشخاص ثالث را نسبت به اتفاقاتی که به واسطه کار شما ممکن است برایشان بیفتد بیمه می کنید. این بیمه موارد زیادی را در بر می گیرد که یک نمونه اش می شود همین بیمه نامه ایی که برای انجام عملیات ساختمانی وجوددارد و با استفاده از آنها می توان خسارت ناشی از عملیات گودبرداری و پی کنی که به ساختمان های مجاور آسیب رسانده را پرداخت کرد.

 

- بیمه طرح مخصوص: بیشتر برای بیمه کردن مواردی است که تقاضای زیادی در جامعه برای آن وجود ندارد. در کشور ما معمولا هواپیما، کشتی، پول و انرژی را از این طریق بیمه می کنند. بعضی وقت ها هم بیمه گذار خواسته هایی دارد که به خاطر خاص بودنش، بیمه از قبل برایش فرقی نکرده و با تقاضای شخص به شکل اختصاصی بیمه نامه طراحی می شود.

 

- بیمه مهندسی: خیلی از پروژه های کوچک بزرگ عمرانی یا مهندسی که در اطرافتان می بینید، با این بیمه کار می کنند. با استفاده از این بیمه نامه می توان به نوعی به سرانجام رسیدن پروژه را تضمین کرد.معمولا این بیمه نامه ها تمام خطراتی که پروژه را تهدید می کند پوشش می دهند و با این کارشان خیال صاحبکار را از این بابت راحت می کنند. چون در صورت وقوع هر نوع حادثه ای شرکت بیمه مثل شیر ژیان پشت سر پروژه ایستاده و خسارت ها را پرداخت می کند.

 

- بیمه باربری:  این بیمه زمانی به کار می رود که قرار باشد کالایی از جایی به جای دیگری حمل شود. با داشتن این بیمه نامه شرکت بیمه متعهد می شود در صورت وقوع حادثه و آسیب رسیدن به محموله، طبق قرارداد خسارت صاحب کالا ر جبران کند. با توجه به مبدا و مقصد کالا، داخل یا خارج از ایران بودن آن، وسیله حمل و نقل و... انواع مختلفی برای آن تعریف کرده اند.

سه شنبه بیست و سوم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :
ربات فضانورد هم از راه رسید


اخبار,اخبار علمی,ربات فضانورد

شرکت خصوصی فضایی اسپیس ایکس از تولید ربات فضانوردی خبر داده که از هوش مصنوعی بالایی برخوردار است و قرار است به فضانوردان حاضر در یک ایستگاه فضایی ملحق شود.

به گزارش فارس به نقل از ورج، این ربات فضانورد همراه با یک فضاپیمای به نام فالکون 9 به ایستگاه فضایی بین المللی ناسا فرستاده می شود.

 

فالکون 9 حاوی آب و غذا و برخی تجهیزات فنی برای شش فضانوردی است که در این ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کنند. اما این اولین بار است که یک ربات برای کمک به فضانوردان همراه با این تجهیزات به  ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شود.

 

این ربات CIMON نام دارد و از نظر ظاهری شبیه به یک توپ والیبال بزرگ است که نمایشگری نیز بر روی سطح آن تعبیه شده است. این نمایشگر به طور پیش فرض چهره کارتونی فردی خنده رو را نمایش می دهد که اماده تعامل با دیگر افراد است.

 

این ربات مجهز به 14 فن است که با مکیدن هوای داخل ایستگاه فضایی بین المللی و بیرون دادن آن انرژی لازم برای حرکت در محیط را به دست می آورد. ربات یادشده به همین شیوه در هوا معلق می ماند و می تواند از طریق میکروفون و بلندگوهای خود و با شنیدن صدای فضانوردان برای دریافت دستورات به سمت آنها حرکت کند.

منبع: بیتوته

دوشنبه بیست و دوم 11 1397
(0) نظر
برچسب ها :باربری در رشت
X